Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Ülkemizde sosyal belediyecilik adına çalışan belediyelerden biri de Erzurum Büyükşehir Belediyesidir. Yıllardır birçok konuda ihtiyaç sahiplerine yardım eden Erzurum Büyükşehir Belediyesi Koronavirüs salgını sonrasında da yardımlarına devam etmiştir. Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardımları eğitimden yardımlarından gıdaya, sıcak yemekten eşyaya ve giysiye farklı alanlarda verilmekte, ihtiyaç sahiplerinin bir nebze olsun ihtiyaçlarının giderilmesi amaçlanmaktadır. Yazımızı tamamen okuduğunuzda Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardımları ve Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Erzurum’daki tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşabilen bir “umut merkezi” olmayı amaçlayan Erzurum Büyükşehir Belediyesi, zor şartlarda yaşam mücadelesi veren vatandaşlara çare olması amacıyla gıda yardımlarına uzun yıllardır devam etmekte. Önceleri gıda kolisi şeklinde yapılan yardımlar artık belediye tarafından belirlenen ihtiyaç sahiplerine “gıda kartı” şeklinde yapılıyor. İçine belirli miktarlar yüklenen kartlarla ihtiyaç sahipleri belirli marketlerden ihtiyaçlarını giderebiliyor. 150 TL limiti olan kartların Ramazan öncesinde artması beklenmektedir. Kişileri rencide etmeden yardım etme amacıyla Erzurum Belediyesi tarafından dağıtılan gıda kartlarla Güvendik Marketlerin tüm şubelerinden alışveriş yapılabilmektedir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi gıda yardımlarından biri de yine ihtiyacı olan ailelere yapılan günlük ekmek yardımıdır. Alt gelir grubunda tespit edilen ihtiyaç sahiplerine Erzurum Büyükşehir Belediyesi ekiplerince günlük ekmek yardımı yapılmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesinin bir başka gıda yardımı da 65 yaş üstüne yapılan patates-soğan yardımıdır. Sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü vatandaşların ihtiyaçları için yardımcı olmayı hedefleyen Erzurum Büyükşehir Belediyesi patates ve soğan yardımı yapmaktadır. Ekiplerce 65 yaş üstü vatandaşların kapısına götürülen patates-soğan ihtiyacını gideren Erzurum Büyükşehir Belediyesi farklı ihtiyaçlarını da gidermeye çalışmaktadır.

Yemek yapma gücü bulunmayan, bakacak kimsesi ya da maddi gücü olmayan 65 yaş üstü vatandaşlar için bir diğer Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardımı da sıcak yemek yardımıdır. Erzurum Büyükşehir Belediyesi aşevinde hazırlanan yemekler yine Erzurum Büyükşehir Belediyesi ekiplerince ihtiyaç sahibi 65 yaş üstü vatandaşların evlerine bırakılmaktadır. 65 yaş üstü vatandaşların dışında Erzurum sınırları içindeki ihtiyaç sahibi Suriyeli ailelere de sıcak yemek yardımı yapmaktadır.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Kartı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, muhtaçlık durumunun altında kalan vatandaşlara sosyal yardım kartı vermektedir. Düzenli olarak bu karta yatan bakiye ile market alışverişini karşılamak mümkündür. Kişinin muhtaçlık durumuna göre 150 TL ile 500 TL arası limiti bulunan bu kart ile her ay düzenli alışveriş yapabilirsiniz. Başvuru için Beyaz Masa’ya danışabilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Süt Yardımı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi süt yardımı vermektedir. 0-6 yaş aralığında çocuğu bulunan bireyler aylık olarak belirlenmiş limitte süt alabilir. Böylece aileler çocuklarının süt ihtiyacını karşılayabilir ve çocukların da bağışıklık sistemi güçlenir. Ancak pandemi dolayısı ile şuan süt yardımı yapılamamaktadır. İlerleyen zamanlarda tekrar bu yardımın verileceği belirtilmiştir.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Hayır Çarşısı

Erzurum’da ikamet eden ve alt gelir grubunda bulunan vatandaşların ihtiyaçlarının biraz da olsa karşılanmasına yönelik Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardımlarından biri de “Hayır Çarşısı” projesidir. Kullanılabilir durumda olan ikinci el eşyalar, bağış yapmak isteyen kişilerden alınarak kurulan “Hayır Çarşısı”nda ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmaktadır. Gerek duyulduğu takdirde bağışlanan eşyaların bakımları Erzurum Büyükşehir Belediyesince yapılmaktadır. “Hayır Çarşısı”nda ev eşyası, giysi ya da kırtasiye malzemesi gibi eşyalar dağıtılmaktadır. Özellikle kış aylarında çocuklara giysi yardımı yapan Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlara hız kesmeden devam etmektedir.

Hayır Çarşısı İletişim ve Adres Bilgileri:

Telefon No : 0442 215 09 09

Adres : Yeğen Ağa İş Merkezi 3. Kat Kazım Karabekir Paşa Mahallesi, 25040 Yakutiye/Erzurum

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Sosyal belediyecilik alanda çalışmalarını ve yardımlarını sürdüren Erzurum Büyükşehir Belediyesi daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmaya çalışmaktadır. Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımından yararlanmak için Erzurum Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Daire Başkanlığına şahsen başvurabilirsiniz. Başvurunuzun ardından hanenizde sosyal inceleme yapılacak durumunuzun uygun görülmesiyle yardımlardan yararlanabileceksiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu için

Adres: Merkezi Yönetim Cad. Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı 25100 Erzurum

Telefon: 0442 344 12 18

0442 344 12 21

E-posta: [email protected]

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardım Başvuru Formu

Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardım başvuru formu olmazsa olmaz evraklar arasındadır. Bu formda hanede yaşayan kişilere yönelik sorular sorulur. Gelir bilgisi  ve sağlık durumu kapsamlı bu sorulara net cevaplar vermek gerekir. Çünkü formda verdiğiniz bilgiler neticesinde incelemeye girersiniz. Kurum tarafından yapılan incelemeler neticesinde muhtaçlık durumunuzun tespit edildikten sonra birtakım yardımlardan faydalanabilirsiniz.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yardımları Kimlere Verilir?

Erzurum Büyükşehir Belediyesi sosyal yardımlarından faydalanmak için bazı kriterleri taşıyor olmak gerekir. Tabi ki en önemli kriter muhtaçlık sınırının altında olmaktır. Bununla birlikte aşağıdaki kişiler yardımlardan faydalanmak söz konusu olunca daha önceliklidir;

  • Hane halkının asgari ücretin üçte birinden daha az gelire sahip olması,
  • Yoksulluk durumunu belgelemiş olan haneler,
  • Çalışamayacak düzeyde akıl veya fiziksel sağlık problemine sahip olanlar,
  • Geliri olmayan veya yetersiz kalan dul kadınlar,
  • Maddi zorluklardan ötürü eğitim hayatına devam edemeyen öğrenciler,
  • Şehit ve gazi aileleri

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İletişim

Eğer Erzurum Büyükşehir Belediyesine giderek başvurmak istemiyorsanız Beyaz Masa’dan kayıt oluşturabilir, talepte bulunabilirsiniz. Başvuru formunda gerekli bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmanız başvuru sürecinizi hızlandıracaktır. Başvuru için :

https://www.erzurum.bel.tr/BeyazMasa/7.html