En İyi Güneş Kremi Tavsiyesi: Hangisini Seçmelisiniz?

En iyi güneş kremi hangisidir? Bu, birçok insanın yeni bir tane satın alacakları zaman kendilerine sorduğu bir sorudur. Bu sorunun cevabı güneş kreminizden ne beklediğinize bağlı. Yüksek SPF’li bir şey istiyorsanız, sizin için birkaç seçenek var. Ancak asıl endişeniz UVB ışınlarına karşı korumaysa, o zaman yalnızca iki iyi seçenek vardır. Bu blog yazısında en iyi 5 güneş koruyucuyu tartışacağız ve bu güneş kremlerinin neden satın alınacaklar listenizin başında olması gerektiğini açıklayacağız!

En İyi 5 Güneş Kremi

En iyi güneş kremi markası hakkında bir arayış içerisine girdiyseniz sizler için dermatologların önerdiği 5 güneş kremini listeledik.

La Roche Posay Anthelios 60 SPF

Bu güneş kremi 60 SPF’ye sahiptir ve ayrıca iyi bir UVA derecesine sahiptir. Bu hem çok kalın bir güneş koruyucu olmadığı anlamına gelir ve aynı zamanda yağlı da değildir. Hafiftir ve cildiniz tarafından çok çabuk emilir.

EltaMD UV Clear SPF 46

Diğer güneş kremlerini çok yağlı bulursanız, çoğu güneş kreminden daha hafif olduğu ve daha hızlı emildiği için bu sizin için en iyi seçim olacaktır. Yüzünüzde kalıntı bırakmadığı için makyaj altına da kullanılabilir.

Neutrogena UltraSheer SPF 70

Bu güneş kremi yağlı cilde sahip olanlar için iyi bir seçimdir. Yüzünüzde yağlı bir his bırakmaz ve 42’lik son derece yüksek UVA derecesine sahiptir, bu da bu güneş kreminin hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma sağladığı anlamına gelir.

Aveeno Protect SPF 50

Cildiniz hassas ise bu güneş kremi sizin için diğer birçok güneş kreminden daha iyi bir seçim olacaktır. %20 çinko oksit içerir ve aynı zamanda cildi UV ışınlarından korurken rahatlatan yulaf özü içerir.

Banana Boat SunComfort SPF 30

Bu güneş kremi, sadece güneşli günlerde plajda veya havuzda kullanmak yerine günlük yüz nemlendiricisi olarak kullandığınızda en iyi sonucu verir. Elinize püskürtebilir ve ardından eksik noktalar hakkında endişelenmeden eşit bir kapatıcılık elde etmek için yüzünüze uygulayabilirsiniz.

Güneş Kremi Nasıl Seçilir?

En iyi güneş kremini seçmeye giden birçok faktör vardır. Dikkate alınması gereken ilk şey, cilt tipiniz ve güneş koruyucunuzdan neye ihtiyacınız olduğudur. Güneş koruyucunun düzgün bir şekilde uygulanmasının ne kadar süreceğini ve bu güneş koruyucularını gün boyunca tekrar uygulamak için ne kadar çaba harcayacağını da düşünmelisiniz. Son olarak, bütçenizin ne olduğunu ve belirli güneş kremi türlerini diğerlerinden daha sık kullanıp kullanmayacağınızı (örneğin: yüzdükten sonra) düşünmek önemlidir.En iyi güneş kremi kullanacağınız olandır. Cilt tipiniz önemli değilse, ihtiyacınız olan şeye ve düzgün bir şekilde uygulanmasının ne kadar sürdüğüne bağlı olarak bir güneş koruyucu seçin. Kendiniz için maksimum koruma elde etmek için egzersiz yaptıktan veya yüzdükten sonra gün boyunca tekrar ihtiyacınız olması olasılığınızın olup olmadığını düşünmek de önemlidir. Son olarak, uygun fiyatlı ama yine de kaliteli bir şey bulabilmeniz için bütçenizin ne olduğunu düşünün.

En İyi Bebek Güneş Kremi Hangisidir?

15-29 güneş koruma faktörüne sahip güneş kremleri, bebekler için minimum koruma sağlar. Güneş koruma faktörü 30 olan güneş kremleri, bebekler için iyi bir koruma seviyesi sunar. Güneş koruma faktörü 30’dan yüksek olan güneş kremlerinin güneşten daha fazla koruma sağladığı gösterilmiştir ve küçük çocuklarda kullanılması önerilir.Bir bebeğe güneş kremi sürerken, hareketsiz durmayacaklarını unutmayın. Daha yüksek SPF’li güneş kremlerinin cildin UV ışınlarını emmesi ve koruması daha uzun sürebilir. Bu nedenle güneşe çıkmadan önce mümkün olduğunca erken uygulamanız önerilir. Çocuğunuzun doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında güneş gözlüğü veya şapka gibi koruyucu giysiler giymesi de yardımcı olabilir.Altı aylıktan küçük bebeklerin güneş kremini doğrudan ciltlerine sürmemeleri önerilir. Bunun yerine onları gölgede tutun veya doğrudan güneş ışığına maruz kaldığında bebeğinizi koruyucu giysilerle örtün.Bebekler için en iyi güneş kremleri, 30-50 SPF faktörüne sahip olanlardır. Bunlar, parlak yaz güneşinde dışarıda geçirilen uzun süreler boyunca zararlı ultraviyole radyasyondan güçlü koruma sağlayan hem UVA hem de UVB ışınlarına karşı koruma sağlayacaktır. Çinko Oksit içeren güneş kremleri her iki ışın tipine karşı da iyi koruma sağlar, ancak bazı hassas bebek ciltlerinde yağlı ve yağlı olabilir, bu nedenle ailede bilinen alerjiler varsa satın almadan önce test edilmelidirler. PABA (para amino benzoik asit) içeren ürünlerden kaçınmayı unutmayın, çünkü bu cilt tahrişlerine neden olabilir ve hassas bebek cildi için uygun olmayacaktır.

En İyi Yüz Güneş Kremi Hangisidir?

Yüzünüz için en iyi güneş kremini arıyorsanız, göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli noktalar var. İyi bir güneş koruyucu, cilt üzerinde rahat hissettiren bir losyon veya krem dokusuna sahip olacaktır. Ayrıca parlak olmalı (yağlı değil) ve 30 veya daha yüksek bir SPF’ye sahip olmalıdır. İyi bir güneş kremi yüzünüzü sadece güneşten korumakla kalmamalı, aynı zamanda nemlendirmelidir. Koku, uçucu yağlar, alkol ve boyalar gibi hassas cildi tahriş edebilecek veya kurutabilecek sert maddeler içermemelidir.

Doktorların Önerdiği En İyi Güneş Kremi

Bu, güneş kremi satın almanın en kafa karıştırıcı kısımlarından biridir. Pek çok farklı türü var… normal, kimyasal, su geçirmez, ter geçirmez…Ancak hangisini alacağınıza karar vermeden önce (güneşteyken en azından bir tür koruma kullanmanız önemli olduğundan) sizin ve aileniz için en iyi güneş koruyucu türü hakkında doktorunuzla konuşun.Birçok dermatolog, hastalarının cildini daha sonraki yaşamlarında olası cilt kanserinden korumak istedikleri için yüksek SPF sayılarına (30 veya daha yüksek) sahip güneş kremi önermektedir.Dermatologların düzenli güneş kremi önermelerinin bir başka nedeni de yaşlanmaya karşı koruma sağlamasıdır. Pek çok insan, güneş ışınlarının aslında yüzünüzde kırışıklıklara ve ince çizgilere neden olduğunun farkında değildir.Güneş kreminde kansere veya erken yaşlanmaya neden olan kimyasallardan endişe ediyorsanız, aktif bileşenler olarak çinko oksit veya titanyum dioksit içeren fiziksel güneş koruyucuları (kimyasal değil) arayın. Bunların cildiniz tarafından emilme olasılığı, kimyasal muadillerine göre daha düşüktür… Koyu renkli cilt tonlarıyla iyi uyum sağladıklarından bahsetmiyoruz bile! Başka bir seçenek de ColoreScience Translucent Powder Sun Protection SPF 30 gibi mineral bazlı bir toz olabilir. Toz, bir şemsiyeye benzer şekilde çalışır; Tüm açık alanlara uygulandığında güneşin UV ışınlarını yansıtan bir bariyer oluşturur.Tüm gün doğrudan güneş ışığına maruz kalamayacağınız için, yüksek SPF sayılarına (30 veya daha yüksek) sahip su geçirmez güneş koruyucu seçenekleri arayın. Bu şekilde, denizdeyseniz, kumsalda yüzüyorsanız veya aşırı sıcaktan dolayı dışarıda terliyorsanız, cildiniz hala korunacak ve rahat hissedeceksiniz!Peki ya siz hangi güneş kremini tercih ediyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Yorum yapın