Elektronik Sigara Kullanımı Neden Artıyor? Elektronik Sigaranın Zararları Nelerdir ?

Elektronik sigara sigarayı bırakmak isteyenler için üretilmiş ve birçok Avrupa ülkesinde bu amaca yönelik kullanılan elektronik ve buharlı bir cihazdır.

Pil, atomizer ve kartuş olarak adlandırılan üç unsur elektronik sigaranın yapısını oluşturmaktadır. Cihazın gövdesine takılan pil, cihazda bulunan “e likit” sıvının ısınmasını sağlar ve sıvı buharlaşır. Buharlaşan likit sıvı havalandırma yolu ile elektronik sigarayı kullanan bireye ulaşır. Buharın duyu organlarına ulaşması itibarıyla ağızda normal sigaranın tadı birebir oluşmaya başlar. Duman oluşmaz lakin sigara tadı birebir aynı olduğundan vücut sigara içme gereksiniminin karşılandığını hisseder.

ELEKTRONİK SİGARA KULLANIMINDA KARŞILAŞILAN YARARLAR NELERDİR?

Elektronik sigara olarak tanımladığımız bu mekanik cihaz tütün sigarası gibi kanserojen maddeler içermediği için sağlığa zararı daha azdır. Direkt olarak solunum yollarına etkileyen tütünlü sigara insan nefesinin kötü kokmasına ve dişlerin sararmasına neden olur. Ancak aynı durumlar elektronik sigara kullanımı sırasında geçerli deyildir. Ateşli bir yapıya sahip olmadığı için  yangın çıkmasına da sebep olmaz. Kırılgan olmayan yapısı sayesinde cepte daha kolay taşınabilir ve fazla yer kaplamayarak cebinizde ağırlık yapmaz. E sigara modelleri pasif içiciler içerisinde büyük ehemmiyet taşır. Örneğin baba sigara içerken, çocuklarda sigara dumanından zarar görür. Ancak elektronik sigara kullanımında çevreye duman yayılmadığı için pasif içicilerin en ufak bir zarar görmesi bahis konusu deyildir.

ELEKTRONİK SİGARA NE ZAMAN ZARARLI HALE DÖNÜŞÜR?

Buharlaştırma sistemi ile çalışan elektronik sigara cihazı normal şartlar altında sağlığa zarar veren bir ürün deyildir. Ancak kullanımı sırasında bazı noktalara dikkat edilmediği taktirde insan içerisinde çeşitli zararlar oluşturabileceği açıkça görülmektedir. İlk olarak ürün temizliği düzenli olarak yapılmalı ve toplu alanlarda kullanımına müsaade edilmemelidir. Temiz ve yalnızca bir kişi tarafından kullanılan cihazlar sağlık açısından risk taşımayacaktır. Kaliteli ve temiz bir cihaz kullanımının yanı sıra e likit sıvı kalitesi de büyük ehemmiyet taşır. Her iki noktaya da dikkat edildiğinde elektronik sigara kullanımı zararlı bir hal almayacaktır.

Tütünlü mamullerin tamamiyle ötesinde ve farklı tatlarda sigara tecrübesi yaşamak için likit sıvılarla çalışan elektronik sigara ürünleri tercih edilmelidir.


Elektronik Sigara Kullanımı Neden Artıyor? Elektronik Sigaranın Zararları Nelerdir ? (Ek Bilgiler)

Elektronik Sigara Kullanımı Neden Artıyor? Elektronik Sigaranın Zararları Nelerdir ? elektronik sigara zararları 2016, elektronik sigara fiyatı, elektronik sigara zararları ekşi, elektronik sigaranın faydaları, elektronik sigaranın zararları uzman tv, elektronik sigara kullananlar, elektronik sigara zararları forum, elektronik sigara yasaklandı

  • Elektronik sigaranın zararları nelerdir ?  Sigara ile elektronik sigaranın bize verdiği zarar üzerinden bir kıyaslama yapmak ya da elektronik sigara daha az zararlıdır
  • Elektronik Sigara Ve Nikotinin Etkileri Neler?  Elektronik Sigaranın Olası Zararları Nelerdir ?  kalp krizi ve damar tıkanıklığına kadar geniş bir yelpazede zarar verir.
  • Elektronik Sigara Zararları Neler ? Kullanım Gerçekten Riskli Mi? Olası tehlikeler Ne?Dünyadan Doktor Yorumları Ve Araştırma Sonuçlar
  • gibi ‘doya doya’ e sigara içenler fazla nikotinden ciddi zararlar görebilirler.  Elektronik Sigaranın Zararları Nelerdir ? Evde Doğal Diş Beyazlatma ve Temizleme Yöntemleri.
  • Elektronik sigara kullanımı konusunda zararları tam olarak kesinlik kazanmamışken, uzmanlar rizikolar konusunda uyarılar yapmaya devam ediyorlar.
  • Elektronik sigaranın zararları : sigara kullanıyorsanız öncelikle kendinizin, sonrada çevrenizde ki sevdiklerinizin, sağlıklarını ve yaşamlarını olumsuz olarak etk.
  • ” Elektronik sigaranın da sigara bırakmada çözüm olmadığını hatta kanser riskini artırdığını bilmek gerekiyor.  Oysa, elektronik sigara kesinlikle zararsız değil.
  • Sigara içmek kişi ve toplum üzerinde hangi olumsuzluklara sebep olur? Sigaranın zararları nelerdir ? Elektronik sigara nedir ve elektronik sigara zararları nelerdir ?
  • Mesaj Linkini Kopyala. Şikayet. Elektronik Sigara Zararları .  Öncelikle elektronik sigara ülkemize nereden geldi, nedir ve ne işe yarar bunun üzerinden kısaca gecelim.
  • Elektronik sigara kullanımı , likit dolumu ve kolay kullanım ipuçları yazımızda.  Dünya da her geçen gün sigaradan ölen ve çeşitli hastalıklara yakalanan insanların sayısı artıyor .

Yorum yapın