Electronic Arts, Play Live Etkinliğini Erteledi

Corona Virüsü sebebiyle pek çok etkinliğin ertelendiğini hemen hepimiz biliyoruz. Hal böyle olunca ertelenen etkinlikler arasına bir yenisi daha eklendi. Corona virüs salgını yetmezmiş gibi ABD’de yaşanan protestolar sebebiyle 11 Haziran tarihinde yapılacak olan Play Live etkinliği ertelendi. Electronic Arts, Play Live 2020 Etkinliğini Erteledi

Corona Virüs salgını yetmezmiş gibi Amerika Birleşik Devletlerinde protestolar son sürat devam etmektedir. Son zamanlarda Amerika Birleşik Devletleri genelinde ırkçılığa yönelik artış gösteren protestolar sonucu pek çok şirket, protestoları engellemek amacıyla etkinliklerini erteledi. Bu şirketlerden biri de Electronic Arts oldu. Bugün resmi twitter hesabından yaptığı paylaşımla Play Live etkinliğinin ertelendiğini duyurdu. Ertelenen etkinliklerin firmanın kalitesini düşüreceği konusunda herhangi bir şey söz konusu olmamaktadır.

Electronic Arts Play Live Etkinliğini Erteledi

Son zamanlarda ard arda gelen erteleme haberlerinin en sonuncusu olan Play Live 2020 etkinliği ertelendi. 11 Haziran günü gerçekleşecek olan etkinlik 18 Haziran tarihine ertelendi.

Electronic Arts tarafından yapılan açıklamada, etkinliğin neden ertelendiği sorusunun cevabı da verilmiş oldu. Erteleme kararının duyurulduğu açıklamada:

“Bütün dünyada yapılan önemli tartışmaları, duyulan önemli sesleri göz önüne alarak oyunda buluşacağımız zamanı biraz erteleme kararı aldık. EA Play Live 2020’de (TSİ) 18 Haziran 02.00’da görüşelim.” dendi. 

Electronic Arts’ın spor oyunları markası olan EA Sports da yine bugün Twitter üzerinden açıklama yaparak oyunlarında ırkçılığa karşı gösterilen davranışları önlemek adına yeni önlemler alacağını da duyurmuştu. Etkinlik kapsamında duyurulacak olan Dragon Age ve Titanfall oyunu bulunmakta. Ünlü oyun firması geçtiğimiz günlerde de oyunlarını Steam üzerinden tanıtarak oyunculara bir opsiyon sunmuştu. Piyasaya çıktıktan sonra bu oyunların oldukça popüler olacağını düşünüyoruz. Oyunlarla ilgili yeni bilgiler geldiği takdirde sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Amerika Birleşik Devletlerinde artış göstererek devam eden protestolara verilen önemi azaltmak isteyen şirketler, son zamanlarda önümüzdeki haftalarda yapılan etkinlikleri en az bir hafta erteleme kararı alıyor. Bu şirketler arasında İnfinity Ward ve Blizzard başta olmak üzere daha pek çok şirket bulunmaktadır.

Yorum yapın