Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ekrem İmamoğlu İstanbul’a Damgasını Vurdu: CHP’nin Adayları Belli Oldu

CHP’nin İstanbul’daki belediye başkan adayları netlik kazanıyor. İstanbul’un 39 ilçesinden 14’ünde CHP’nin güçlü adayları belirlendi. Ekrem İmamoğlu’nun yakın çalışma arkadaşlarından oluşan bu adaylar, 2024 Yerel Seçimleri’nde dikkat çekecek.

Ekrem İmamoğlu İstanbul’a Damgasını Vurdu: CHP’nin Adayları Belli Oldu

CHP’nin İstanbul Adayları Netlik Kazanıyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM), 2024 Yerel Seçimleri için belediye başkan adaylarını belirleme sürecini sürdürüyor. İstanbul’da 12 ilçede daha CHP’nin belediye başkan adayları açıklandı, bu da İstanbul’un toplam ilçe aday sayısını 14’e çıkardı. Bu 14 adayın yedisi ise İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yakın çalışma arkadaşlarından seçildi.

İstanbul’un 39 İlçesinde CHP’nin Güçlü Adayları

CHP, 31 Mart 2024’te gerçekleşecek yerel seçimler için 242 belediye başkan adayını daha kamuoyuna duyurdu. PM’nin sonrasında açıklanan listede İstanbul’daki 12 ilçenin belediye başkan adayları belli oldu. Böylece İstanbul’un 39 ilçe adayından 14’ü resmi olarak açıklandı. Bu adayların yarısı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yakın çalışma arkadaşlarından oluşuyor.

İşte Adayların Bazıları

Sancaktepe’den daha önce İSTAÇ A.Ş’de Başkan Danışmanlığı ve Metro İstanbul A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanvekilliği görevlerini yürüten Alper Yeğin, Eyüpsultan’dan eski İGDAŞ Genel Müdürü Mithat Bülent Özmen, Üsküdar’dan eski Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, Beyoğlu’ndan CHP İBB Meclis Üyesi İnan Güney, Silivri’den CHP İBB Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu gibi isimler aday gösterildi.

Daha önce açıklanan isimlerden İBB Genel Sekreteri Mahir Polat Fatih, İBB Grup Başkanvekili Süleyman Tarık Balyalı ise Pendik’ten aday gösterildi.

Ayrıca Başakşehir’den Mesut Öksüz, Bayrampaşa’dan CHP Bayrampaşa İlçe Başkanı Hasan Mutlu, Çatalca’dan Erhan Güzel, Gaziosmanpaşa’dan Hakan Bahçetepe, Güngören’den CHP Güngören İlçe Başkanı Temel Akkoç, Şile’den Özgür Kabadayı, Tuzla’dan eski Tuzla İlçe Başkanı Eren Ali Bingöl aday oldu.

İmamoğlu Adayları Tebrik Etti

Ekrem İmamoğlu, aday gösterilen isimleri sosyal medya hesabından paylaştığı bir mesajla tebrik etti. İmamoğlu, “CHP Parti Meclisi’nde belirlenen İstanbul ilçe belediye başkan adaylarımızı tebrik ediyorum. Birlikte anlamlı bir başarıya imza atmak için çalışacağız” ifadelerini kullandı.