Edirne Valisi Sayın H. Kürşat Kırbıyık Keşan’da Çeşitli Temas ve İncelemelerde Bulundu

Edirne Valisi Sayın H. Kürşat Kırbıyık, ilçe programının ilk kısmında Keşan Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sesli’yi ziyaret etti. Edirne Valisi Sayın H. Kürşat Kırbıyık, ziyarette, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sesli ile bir süre görüşerek, ilçemiz ile ilgili çeşitli değerlendirmelerde ve görüş alışverişinde bulundu. 
Edirne Valisi Sayın H. Kürşat Kırbıyık, Keşan Adliyesinde Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Sesli’yi ziyaretinin ardından ilçemizde kurulacak SODAM (Sosyal Dayanışma Merkezleri) Merkezi ile ilgili çalışmaları yerinde inceledi.
Yapılacak düzenleme ve tadilatın ardından Sodam merkezi olarak hizmete alınacak olan binada devam eden çalışmaları yerinde gören Edirne Valisi Sayın H. Kürşat Kırbıyık, Keşan Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Nergis Mustafapaşa’dan SODAM’ın kurulacağı alanda süreç ile bilgi aldı.
Çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını ifade eden Vali Kırbıyık, “ilimiz genelinde olduğu gibi Keşan ilçemizde de kadınlarımız üretime katılma konusunda çok gayretli ve istekliler. Bizler de bu sürece gerek eğitim ve gerekse donanım açısından destek vererek, onların bu istek ve gayretlerine karşılık verme gayesindeyiz. İnşallah en kısa sürede tadilatı tamamlayarak SODAM merkezimizi kadınlarımızın hizmetine alacağız.” dedi.
Keşan ilçemizde kurulacak olan Sodam Merkezinde, verilecek eğitimlerle dezavantajlı bölgelerimizdeki kadınlarımıza mesleki donanım ve istihdam olanaklarının artmasını sağlayacak becerilerin kazandırılması hedefleniyor.  
Edirne Edirne Valisi Sayın H. Kürşat Kırbıyık’a Keşan programı esnasında, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Edirne İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. İshak Yıldırım eşlik etti.
 

Yorum yapın