Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dolar/TL Güne Değer Kazancıyla Başladı: İşte Güncel Durum

Dolar/TL, euro ve sterlin karşısında güne değer kazancıyla başladı. Analistler ABD enflasyon verileri öncesinde piyasalarda temkinli bir hava olduğunu belirtiyor. Türkiye’de işsizlik oranı yüzde 9 olarak açıklandı ve sanayi üretiminde hafif bir artış gözlendi.

Dolar/TL Güne Değer Kazancıyla Başladı: İşte Güncel Durum

Euro ve Sterlin’de Son Durum

Dolar/TL, yeni işlem gününe değer kazancıyla başladı ve şu an 29,9750 seviyesinden işlem görüyor. Euro/TL aynı dakikalarda yüzde 0,2 artarak 32,7880’den, sterlin/TL ise yüzde 0,2 primle 38,1240’tan alıcı buluyor.

Analistlerin Gözü ABD Enflasyonunda

Analistler, ABD’de açıklanacak olan enflasyon verileri öncesinde piyasalarda temkinli bir atmosferin hakim olduğunu belirtiyor. Enflasyon verilerinin varlık fiyatları üzerindeki etkisinin artabileceği ve bu durumun volatiliteyi artırabileceği öngörülüyor.

Merkez bankalarının enflasyonla mücadelede sona yaklaşıldığı beklentilerine rağmen, Avrupa’da geçtiğimiz hafta açıklanan veriler enflasyon endişelerinin tekrar ön plana çıkmasına neden oldu.

Aralık ayında, ABD Merkez Bankası’nın (Fed) mart ayında faiz indirimine gideceği beklentileri oldukça güçlendi. Ancak yarın açıklanacak olan enflasyon verileri öncesinde bu beklenti yüzde 67 seviyesine gerileyerek faiz indirimi ihtimalini sınırlı bir şekilde gösteriyor.

Türkiye’de İşsizlik Oranı ve Sanayi Üretimi

Bugün açıklanan verilere göre Türkiye’de işsizlik oranı yüzde 9 olarak kaydedilirken, sanayi üretimi ise takvim etkisinden arındırılmış olarak geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0,2 artış gösterdi.

Bugün yurt içi veri takviminin sakin olduğu belirtilirken, yurt dışında ise ABD’de toptan eşya stokları verilerinin yakından takip edileceği ifade ediliyor. Teknik analizlerde, dolar endeksinin destek seviyelerinin 101 ve 100 puan, direnç seviyelerinin ise 103 ve 104 puan olduğu vurgulanıyor.