Devit-3

D vitamini vücutta bulunan diğer vitaminler gibi belli bir miktarda ve yeterlilikte olmalıdır. D vitaminin her yaşa göre vücutta bulunma miktarı farklıdır. Yeni doğanda ve bebeklerde vitamin eksikliğinin sağlanabilmesi için gerekirse vitamin ilavesi ya da D vitamini ilaçları kullanılarak sağlıklı bir bireydeki miktarına ulaşılır.D vitamin vücutta provitamin D olarak bulunup güneş ışınları ile D vitaminine dönüşür ve D vitamini bu şekilde vücutta gerekli işlemlerini yerine getirir. D vitaminin güneş ışınları ile gerekli alımı gerçekleşmez ise ekstra ilaç tedavisine gidilir ve bu ancak doktor tavsiyesi ile gerçekleşir. Devit-3 ampul de bunlardan biridir ve gerekirse reçete ile hastaya verilir ve genel olarak da yeni doğanda kullanılır. Yeni doğanın bu vitamini güneş ışığı ile alması zordur ve bu nedenle bu tür tedavilere gidilir.  Devit-3 Kullanımı

  • Devit-3 kullanımı gerekirse uygulanmalıdır. Aksi takdirde D vitamini eksikliği ile çocuklarda raşitizm ve yetişkinlerde osteomalazi ya da kemik gelişimi sorunları olabilir.
  • D vitaminin güneşten ve besinlerden (balık, süt, mantar, patates, balık yağı) alımı yeterli olmadığında da yetişkinler için de enjeksiyonla kullanımı faydalı olacaktır.
  • D vitamini yetersiz ise Devit-3 ampul kullanılır ve 3-4 haftada bir kullanım ile bir anda ani bir artış sağlar. D vitamini ihtiyacını degeleyen bu ilaç ancak uzman doktor tavsiyesi ile sağlanabilir. Kullanımı ile etki anidir ve doktor kontrolü altında alınması gerekir.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak isterseniz Devit-3 Ampul yazısını okuyabilirsiniz.

Yorum yapın