Darıca Aile Sağlığı Merkezi ve Hizmet Binasına Ait Protokol İmzalandı

 

Darıca Belediyesi ve İl Sağlık Müdürlüğünün iş birliği ile yapılacak olan Darıca Aile Sağlığı Merkezi ve Hizmet binasına ait protokol Vali Seddar Yavuz tarafından imzalandı.

Makam Toplantı Salonunda gerçekleşen törene;  Vali Seddar Yavuz’un yanı sıra,  Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ve İl Sağlık Müdürü Dr. Yüksel Pehlevan katıldı.

Darıca ilçemize ve bölge insanımıza hizmet edecek bir projeyi daha başlatmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti belirterek sözlerine başlayan Vali Seddar Yavuz yapmış olduğu konuşmalarında: “Daha önce mülkiyeti belediyemize ait arsa üzerinde Aile Sağlığı Merkezimiz ve lojmanlarımız bulunuyordu ancak eski ve atıl bir duruma gelmişti. Kıymetli belediye başkanımız bize yeni bir proje yapmak istediğini iletti ve biz de bunu memnuniyetle karşıladık. İnşallah kısa zaman içerisinde modern bir sağlık tesisine kavuşacağız ve üst kısmında da yine belediyemizin sosyal belediyecilik anlamında vatandaşımıza, gençlerimize, çocuklarımıza ulaşabileceği farklı hizmetleri yine bir arada sunulmuş olacak. Öncelikle böylesine güzel bir projeyi hazırlayan ve bize getiren kıymetli belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Yine her daim birlikte çalıştığımız çok kıymetli İl Sağlık Müdürümüze teşekkür ediyorum, güzel hizmetler yapıyor ilimize. Çok değerli meslektaşım, kıymetli kardeşimi de Darıca ilçesinde göstermiş olduğu azim, fedakârlık ve gayret vesilesiyle bir kez daha tebrik ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti her alanda Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde büyük bir devrim gerçekleştirmiştir. Bizler de onun çalışma arkadaşları ve ekibi olarak ona layık olabilmek, milletimizin takdirini ve duasını kazanmak için bu yolda hep beraber gayret ve çaba sarf ediyoruz. Allah gayretimizi arttırsın, işlerimizi bereketlendirsin ve aziz milletimizin her zaman başı dik bir şekilde yoluna devam etmesini nasip etsin. Hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen arkadaşlarımızı bir kez daha tebrik ediyor, teşekkür ediyorum.” 

Konuşmaların ardından Vali Seddar Yavuz ve protokol üyeleri, hayırlı olsun dilekleriyle Darıca Aile Sağlığı Merkezi ve Hizmet binası yapımına ait protokolü imzalayarak günün anısına fotoğraf çekildiler.

İmzalanan protokol ile Darıca ilçesinde bulunan ve hazineye ait 3 katlı binanın yıkılarak yerine yapılacak olan hizmet binasının zemin katı aile sağlığı merkezi ve 112 acil sağlık hizmetleri istasyonu, üst katları ise kültür merkezi olarak hizmet verecektir.

 
 
 
 
 

Yorum yapın