Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Dua

Borçtan Kurtulmak İçin Okunacak Dua – Borç Duası – Borç Duası Oku – En Etkili Borç Duası

Borçtan kurtulmak için dua, borçtan kurtulmak için okunacak dua, en etkili borç duası gibi aramaları borç yükü çok fazla olan insanlar internet üzerinden aramaktalar. Borçtan kurtulmak için ise insanlar ilk akla gelen şey olan Allah’a (c.c) sığınarak borçtan kurtulma duası yapıyor. Rızıklarının artması ve borçtan en hızlı şekilde kurtulmak için inanarak ve gerçekten ihtiyacı olarak okunan duaları aşağıda sizler için derledik. Borçtan kurtulmak için okunacak dua ve borç duası olarak aşağıda bilgilendirdik.

2020 yılında ülkemize sirayet eden Covid19 hastalığının peşine ülkemizde maddi zorluklar baş göstermeye başladı. Pandemi süreci tüm dünyada azaldıktan sonra ise tüm dünyayı etkisi altına alan ekonomik kriz, ülkemizi de vurdu. Bu nedenle her şeyin fiyatı kat kat artmaya başladı. İnsanlar da geçinebilmek için borç alarak bir yerlere borçlandı ve sonucunda borç yükleri arttı. Çeşitli nedenler kaynaklı borçları artan ve zor zamanlar geçirmekte olan kişiler ise bu borçlarından doğal olarak kurtulmak istemekte.

Borçtan Kurtulmak İçin Okunan Sureler

Kuran-ı Kerim’de borçtan kurtulmak ve sizi dünyevi zenginliğe ulaştırabilecek birçok ayet vardır. Ancak Vakıa Suresi, geçim sıkıntısı, fakirlik ve maddi zorluk gibi durumlardan uzaklaşmak isteyen herkesin ilk olarak okuduğu suredir. 96 ayetten oluşan Vakıa Suresi’ni her gün düzenli olarak okuyan kişilerin maddi durumlarında gözle görülür bir değişim olacaktır.

Hatta Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) Vakıa Suresi ile ilgili hadis- şerifleri de mevcuttur. Bir rivayete göre Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (s.a.v.) “Her kim Vakıa Suresi’ni okursa, bu şahıs gafillerden değildir diye yazılacaktır.” şeklinde bir söylemi var iken bir rivayete göre ise “Her kim Vakıa Suresi’ni okursa, dara düşmez, sıkıntı çekmez, fakirleşmez.” Şeklinde bir söylemi olduğu dile getirilmiştir.

Borçtan Kurtulmak İçin Okunan Dualar

Borçtan Kurtulma Duası

Rızık Duası

Maddi Sıkıntılar İçin Okunacak Dua

Peygamber Efendimizi Borçla İlgili Hadis-i Şerifleri

  • “Her gece Vâkıâ sûresini tilâvet eden kimsseye ebediyyen fakirlik ve sıkıntı isâbet etmez; yani darlık görmez.” (Beyhakî, Şuab, II, 492)
  • Allâh Resûlü şöyle buyurdu: “Sizden biri, mal ve yaratılışça kendisinden üstün olana bakınca, nazarını bir de kendisinden aşağıda olana çevirsin! Böyle yapmak, Allâh’ın, üzerinizdeki nîmetini küçük görmemeniz için gereklidir.” (Buhârî, Rikâk 30; Müslim, Zühd, 8; Tirmizî, Kıyâmet, 59)
  • “Rızkının çoğalmasını ve ömrünün uzamasını isteyen kimse, akrabasını kollayıp gözetsin!” (Buhârî, Edeb 12, Büyûʻ 13; Müslim, Birr 20, 21)
  • Herhangi bir kulu, bütün tasa ve düşüncesini tek bir şeye (yani Rabbine) teksîf etmiş bir hâlde bulursanız, ona göklerin ve yerin rızkını garanti edin! Herhangi bir kulu da adâletle (istikâmetten ayrılmayarak) rızık ararken bulursanız, ona iyi davranın ve (yolunu) kolaylaştırın!..” (75 Kudsî Hadîs’in Tercüme ve Şerhi, Ebû Hüreyre)

En Etkili Bağlama Duası 2023 yazımız ilginizi çekebilir.