Boomer Ne Demek? Ok Boomer Kimlere Denir?

Boomer ne demek olduğu son aylarda internette en çok aratılan konulardan birisidir. Özellikle Instagram, Twitter ve Reddit platformlarında sıklıkla kullanılan Boomer kelimesi Z kuşağının en çok kullandığı kelimelerden birisi oldu.

Z kuşağının sürekli kullandığı “Ok Boomer” kalıbının anlamı da vatandaşlar tarafından araştırılmaktadır. Gençlerin genellikle kendilerinden büyüklere karşı söyledikleri Boomer’ın ne demek olduğu hakkındaki detaylar haberimizde.

Boomer Ne Demek?

“Bomer” terimi, “Baby Boomer” sırasında doğanları ifade eder. Bu dönem kabaca 1950’lerin ortalarını ve 1960’ları kapsar, dolayısıyla bu nesildeki en genç insanlar şu anda 60 yaşındadır. Ayrıca “Bomer” terimi modası geçmiş görüşleri savunan kişiler içinde kullanılır.

“Boomer” terimi, sıklıkla “Eskiden her şey daha güzeldi” gibi açıklamalar yapan ve akıllı telefon sektöründeki dijital gelişmeleri anlayamayan kişiler için de kullanılabilir. 

Ok Boomer Ne Demek? Ok Boomer Kimlere Denir?

Ok Boomer” ifadesi internette ve özellikle Facebook, Twitter ve Instagram gibi sosyal ağlarda karşımıza çıkıyor. “Ok, Boomer” ifadesi, baby boomer kuşağı tarafından yapılan açıklamaları küçümsemek veya alay etmek için kullanılır.

Baby Boomer Kuşağı Nedir?

Baby Boomer‘lar televizyon, radyo, dergi ve gazete gibi geleneksel medyanın en büyük tüketicileridir. Çok geleneksel kişiler olmasına rağmen, baby boomer’ların %90’ının bir Facebook hesabı vardır. Bu nesil, aile üyeleriyle iletişimde kalmak ve eski arkadaşlarla yeniden bağlantı kurmak için genellikle yüz yüze konuşmayı tercih ederler.


Boomer kelimesi haricinde Bruh ve GG kısaltmasının da ne demek olduğunu bilmiyorsanız aşağıdaki makaleleri okumanızı öneririz.

Yorum yapın