Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Beyaz Muma 7 Kere Okunan Dua

Beyaz Muma 7 Kere Okunan Dua

Sürekli Beni Özlesin Bensiz Yapamasın Duası, beyaz muma 7 kere okunan dua nedir gibi sorular sevenler tarafından sıklıkla araştırılır.

İnsanlar birbirlerine karşı sevgi duyguları besleyebilir. Ne var ki bu her zaman karşılıklı şekilde olmayabilir. Bu gibi durumlar insanlar karşı tarafta da kendine dair aynı hisleri oluşturmak için dua eder. Allahü Teala, kullarının iyi niyetle ettiği dualarını kabul eder. Bu nedenle dua ederken dikkatli olunması gerekir. Zira o kişiye kavuşsanız bile bu durum kesin olarak mutlu olacağınız anlamına gelmez. Bu nedenle bir kişiyi seviyorsanız ve onun da size aşık olmasını istiyorsanız, doğru olan hayırlısını istemektir.

Beyaz Muma 7 Kere Okunan Dua Nedir?

Her dua farklı bir içeriğe sahiptir. Bu nedenle muma 41 defa okunan dua daha önce denememiş kişilerde soru işaretleri bırakabilir.

Eğer bir sevdiğiniz varsa ancak ne yaparsanız yapın aynı duyguları size karşı beslemiyorsa, bu durumda kullanabileceğiniz bir duadır. Bunlar haricinde edilebileceği farklı kullanım alanları da vardır. Örneğin eşiniz size olan duygularını kaybetmişse, tekrar sevmesi için de kullanılabilir.

Aynı zamanda eşinizle aranızda bir sorun varsa ve ne yaparsanız yapın çözülmüyorsa da edilebilir. Bundan sonra Allah’ın izniyle istediğiniz durum olabilir.

Beyaz Muma 7 Kere Okunan Duada Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günümüzde birçok seven karşı taraftan aynı ilgiyi alamadığından şikayet eder. Eşler de diğer tarafından artık ilk günkü gibi olmadığından ya da farklı problemlerden dolayı yakınır. Bu gibi durumlarda muma 41 defa okunan dua sık sık aranır.

Ancak bu esnada dikkatli olmak da gerekir. Zira bu kapsamda büyü, ritüel yapan yerler de vardır. Dinimizde bunlar haram olduğu için uzak durulmalıdır. Aksi durumda şirke düşmeniz muhtemeldir.

Dolayısıyla halis bir kalple, temiz bir şekilde dua edilmesi, arzunuz belirtilmesi gerekir. Bu esnada gusül abdestinizi almış olmanız önerilir. Normal abdest almak da faydalıdır.

Beyaz Muma 7 Kere Okunan Dua İçin Ne Okunur?

Sevgi kavramı iki taraflı bir durumdur. Eğer taraflardan biri sevmiyorsa oldukça üzüntü duyulabilir. Birçok kişi karşı tarafı kendisine aynı şekilde aşık etmeyi düşünebilir. Dua etmek, isteğinize ulaşmanıza yardımcı olur.

Bunun için üç kez ihlas suresi, 1 kez fatiha suresi ve 1 kez ayetel kürsi okunmalıdır. Bunun dışında bilinen diğer duaların da edilmesi tavsiye edilir. Bunun sürekli bir şekilde edilmesi önerilir. Duaların ne zaman kabul edileceğini Allahü Teala bildiği için aksatılmaması önerilir.

Sevdiğinin içini yakmak için dua bu kapsamda sevgi uyandırmak için de kullanılır. Dualar haricinde esmaü’l hüsna da okunabilir. Bunlardan bazıları,

 1. Er-rahman,
 2. El Vehhab,
 3. Es-sabbur,
 4. El-mucib,
 5. Es-selam şeklindedir.

Bu esmaü’l hüsna eşinizle barışmak, sevgilinizle barışmak, sevdiğiniz ancak size karşı aynı duyguları beslemeyen kişilerde sevgi uyandırmak için de edilebilir. Her derdinizde Allah’a dua etmekten vazgeçilmemelidir.

Dua Ne Zaman Edilebilir?

Sevdiğinin içini yakmak için dua için ne zaman okunabileceği de aşk duaları araştırması yapanlar tarafından merak edilir. Bu dualar, istediğiniz her yerde okunabilir. Bununla beraber duaların makbul olduğu zamanlar da vardır. Bunlardan bir kısmı,

 1. Arefe günleri,
 2. İftar zamanları,
 3. Ramazan gün ve geceleri,
 4. Her günün zeval vakti
 5. Cuma gününün öğle ve ikindi arası,
 6. Mübarek gün ve geceler,
 7. Ezan okunurken,
 8. Ezanla kamet arasında şeklindedir.

Bunlar arasında farklı maddeler de yer alır. Dolayısıyla kaçırmadan değerlendirilmelidir.