Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bakan Şimşek: “Tasarruf Tedbirlerine Maksimum Hassasiyet Gösterin”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Valiler Toplantısı’nda valilere tasarruf tedbirlerine uyma çağrısında bulundu. “Harcanan para babamızın değil, milletin parasıdır” diyen Bakan Şimşek, gösterişten uzak, mütevazi bir kamu anlayışı talep etti.

Bakan Şimşek: “Tasarruf Tedbirlerine Maksimum Hassasiyet Gösterin”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Valilere Seslendi

Valiler Toplantısı’nda Kamu Tasarrufu Gündemde

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İçişleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Valiler Toplantısı’nda, kamuda tasarruf tedbirlerine uymalarını istedi. Bakan Şimşek, valilere hitaben yaptığı konuşmada, defterlerini son sayfasına kadar kullandığını ve harcanan paranın milletin parası olduğunu vurguladı.

“Harcanan Para Babamızın Değil, Milletin Parasıdır”

Ayşegül Kahvecioğlu’nun Milliyet gazetesindeki habere göre; Bakan Şimşek, tasarruf tedbirlerinin valilikler için hayati öneme sahip olduğunu belirtti. “Hepiniz tasarruf tedbirlerine uymakla mükellefsiniz. Taşıt kullanımından tanıtım giderlerine kadar bu alanda hassasiyet gerekiyor” diyen Şimşek, 2024 yılında bütçeye tam uyulması halinde 2,7 trilyon lira açık olacağını ifade etti. Borçla finanse etmenin memleketin imkanlarını faize kaydıracağını söyleyen Bakan, valilere “Gösterişten uzak, mütevazi bir kamu anlayışına her alanda mecburuz” çağrısında bulundu.

“Fark Ederseniz Bizi Yönlendirin”

Bakan Şimşek, yerel yatırımların takibinin önemine dikkat çekti. “Bir yerde kayıt dışı faaliyet fark ederseniz bizi yönlendirin. Eğlence sektörü denetimleri konusunda vereceğiniz destek önemli” diyen Şimşek, kayıt dışı satılan mallar, kira gelirleri, günübirlik kiralamalar, akaryakıt, tütün, alkollü içkiler gibi konularda valilere uyarılarda bulundu.

“Makam Araçlarınızı Satıp TOGG Alabilirsiniz”

Toplantının ardından soruları yanıtlayan Bakan Şimşek’in, bazı valilerin TOGG satın almak isteği üzerine, “Makam araçlarınızı satıp, TOGG alabilirsiniz” dediği belirtildi.