Aziz Milletimizin Duası ve Desteğiyle Görevimizin Başındayız

Vali Seddar Yavuz, yılbaşı akşamı ilimizin huzuru ve güvenliği, can ve mal emniyeti ile vatandaşlarımızın sağlığı için görev başında olan kamu görevlilerini, görev yerlerinde ziyaret ederek, yeni yıllarını kutladı. 
 
Özdilek Uygulama Noktası Ziyaret Edildi
 
Vali Seddar Yavuz, 2022 yılının son saatlerine az bir süre kala ilk ziyaretlerini, Özdilek kavşağında bulunan güvenlik kontrol noktasına gerçekleştirdi. 
 
Ziyaretlerinde Kartepe Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Yavuz Selim Kapancı’nın eşlik ettiği Vali Yavuz, burada görev yapan güvenlik güçlerimizle bir süre sohbet ederek  yeni yıllarını kutladı. 
 
Vali Yavuz burada yapmış olduğu konuşmalarında: “Cumhuriyetimizin 100. yılını da idrak edeceğimiz yeni bir yıla ve Cumhuriyetimizin de yeni bir yüzyılına adım atacağımız bu güzel günde sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyor, yeni yılın başta Aziz Milletimize, İslam Alemine barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Şehrimizde halkımızın yılbaşını huzur içerisinde geçirmesi bakımından Valiliğimizin koordinasyonunda İçişleri Bakanlığımızın da emir ve talimatları doğrultusunda İl Emniyet Müdürlüğümüz, İl Jandarma Komutanlığımız ve tüm güvenlik birimlerimizle birlikte, Sahil Güvenliğimiz dahil olmak üzere şehrimizde gerekli planlamalar yapılmış ve yine diğer kurum ve kuruluşlar tarafından gıda denetimleri başta olmak üzere, Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz, Belediyemiz, İtfaiye Dairemiz, İSU, Telekom gibi diğer kuruluşlarımız her türlü tedbiri alarak çalışmalarına başlamış bulunuyor. 
 
437 Ekip 3772 Personelle Görev Başındayız
 
Bu kapsamda yine bugün itibariyle İl Emniyet Müdürlüğümüz 306 sabit ve yaya ekibiyle 2596 personel, İl Jandarma Komutanlığımız 31 sabit ve yaya ekibiyle 1176 personel ile toplamda ilimizde 437 ekip ve 3772 personelle ayrıca acil olaylara müdahale edebilmek bakımından farklı yerlerde konuşlanmış güvenlik birimlerimiz bulunmaktadır. Bu vesileyle bir kez daha Aziz Milletimizin huzur ve güvenliği için çalışan ve gerektiğinde canını feda etmiş Aziz Şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, bu uğurda Gazi olmuş kardeşlerimize de sağlık afiyet diliyorum. Cansiperane görev yapan kıymetli güvenlik mensuplarımızın saçının bir teline zarar gelmesin. Aziz Milletimizin duası ve desteğiyle görevimizin başındayız. Kocaelili kardeşlerimizin, Aziz Milletimizin ve tüm İslam Aleminin yeni yılını bir kez daha tebrik ediyorum.” diyen Vali Yavuz personelin yeni yılını kutlayarak, kolaylıklar diledi.
 
İtfaiye Personellerini Ziyaret Etti
 
Vali Seddar Yavuz, bir sonraki ziyaretlerini Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığının Yahya Kaptan’da bulunan birimine yaptı. Burada, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ömer İslamoğlu ve itfaiye personelleri tarafından karşılanan Vali Seddar Yavuz’a, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu ve İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Yavuz Selim Kapancı eşlik etti.
 
Telsiz anonsuyla tüm itfaiye birimlerimizin yeni yılını kutlayan Vali Yavuz, itfaiye teşkilatının fedakarca görev yapan bir kamu hizmet birimi olduğunu ifade ederek yaptığı konuşmalarında; Kocaeli İlinde bilim, sanayi, teknoloji üssü. Dolayısıyla endüstriyel çok sayıda tesisimizin olduğu bir şehir. Bu anlamda itfaiye teşkilatının imkan ve kabiliyeti özellikle yetişmiş insan gücü bizim için ilimiz için çok daha kıymetli ve değerli. Çünkü ilimizin ekonomisinin önemli bir kısmı burada dönüyor ve 70 ilden daha fazla vergi veren bir şehiriz. 2022 yılı içerisinde 10 bin 300 vakaya müdahale edildi. Bu ciddi bir sayı. Bunun tamamını yangın diye düşünmeyelim. Bunun içerisinde çeşitli olaylar var. Çok başarılı bir teşkilat olduğunu söylemem gerekir. Arkadaşlarımızın her birini tebrik ediyorum, üstün gayretli çalışmalarından dolayı gönülden kutluyor, yeni yıllarını tebrik ediyorum. Allah muhafaza etsin, kaza, bela vermesin. İyi ki varsınız.  İnşallah bugün ihbarsız, yangınsız, kazasız bir gece olur diye ümit ediyoruz. Allah kolaylıklar versin.” diyen Vali yavuz herkesin yeni yılını tebrik etti.
 
Kocaeli Devlet Hastanesi Acil Servisini Ziyaret Etti
 
Kocaeli Devlet Hastanesi Acil Servisi ziyaretlerinde İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan tarafından karşılanan Vali Seddar Yavuz’a İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu ve İl Jandarma Komutanı Kd. Albay Yavuz Selim Kapancı eşlik etti.
Burada görev yapan sağlık personellerinin yeni yılını kutlayan ve fedakarca yoğun mesai yaparak vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veren sağlık personellerine teşekkür eden Vali Yavuz,  çalışmalarında başarı ve kolaylıklar diledi.
Acil serviste ki hastalarla da yakından ilgilenip geçmiş olsun dileklerini ileterek karanfiller veren Vali Seddar yavuz, çocuklarla da yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi.

 

 

 

 
 
 

Yorum yapın