Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ateşli Çocuğa Okunacak Dua

Ateşli Çocuğa Okunacak Dua

Ateşli Çocuğa Okunacak Dua, 10 dakika içerisinde etki etmektedir. Ateş Düşürmek İçin Dua oldukça faydalıdır. Anne-babalar çocukları hastalığında doğal olarak oldukça endişelenir. Her ne kadar sağlıkları için dikkat edilse, beslenmelerine özen gösterilse de çocuklar birçok sebepten dolayı ateşlenebilir. Ateş bunların en sık görülen durumudur.

Ateşli Çocuğa Okunacak Dua Hangisidir?

Ateş, vücut  sıcaklığının yükselmesi ile ortaya çıkar. Bu durumda kişilerde terleme, titreme, uzuvlarda soğuma, ateş yükselirse hayal görme gibi durumlar yaşanır. Aileler bu gibi durumlarda uygun ilaçları kullanmakta, ısıyı düşürebilmek için duş aldırmakta ve en yakın sağlık kuruluşlarına gitmektedir.

Ancak özellikle anneler, Ateş Düşürmek İçin Dua araştırır. Çocuk düzelene kadar bunu okumak, Allah’ın izniyle kurtulmasına yardımcı olur. Bu dua aşağıda olduğu gibi olup kısadır;

 1. Bismillahil’kerim Euzü Billahi’azim
 2. Min şerri küllü ırkın naarin
 3. Ve min şerri harrinnar

Dua oldukça kısa olması nedeniyle ezberlemesi oldukça kolaydır. Bunu sürekli tekrar ederseniz, bebeğiniz ya da çocuğunuz durumdan kurtulabilir.

Her ne kadar bu durumlarda hastanelere, sağlık ocaklarına ve acillere gidilse de özellikle anneler hangi duaları okuyabileceğini merak eder. Şifayı alan da veren de Allahü Teala olduğu için dua ederek çocuğunuzun düzelmesini, Allah’tan dileyebilirsiniz. Havale geçirmemesi için okunacak dua aşağıda yer almaktadır.

Ateş Düşürmek İçin Dua okurken inançla, kalpten ederseniz, duanız kısa sürede kabul edilebilir. Dua herhangi bir zamanda edilebilecek olup sık sık, çocuk düzelene kadar okunması tavsiye edilir. Bu esnada dikkat edilmesi gereken konulara da özen gösterilmesi şarttır.

Ateşli çocuğa okunacak dua ile kısa sürede bebeğiniz, çocuğunuz eski sağlığına kavuşabilir.

Ateşli Hastalığa Hangi Dua Okunur?

Ateşli hastalığa hangi dua okunur? Bu soru çocuğu hastalanan anneler ve babalar tarafından sıklıkla sorulmaktadır. Bunun için şu Esmaü’l Hüsna okunabilir;

 1. Ya Vedud, Ya Vedud, Ya Ze’l-arşi’l-mecîd Ya Mübdi, Ya Mu’id
 2. Ya Fe’aalün lima yürid, Eselüke bi-nuri vechike’l-lezi mele’e erkane arşike ve es’elüke bi-kudretike’l-leti,
 3. Kadderte biha halkake ve bi rahmetike-lleti vesiat külle şeyin
 4. La ilahe illa ente. Ya Muğis, eğisni, Ya muğis, eğisni
 5. Ya muğis, eğisni

Ateş Düşürmek İçin Dua niyetine bu Esmaü’l Hüsna da abdest alınıp, iki rekat namaz kılınması ardından okunabilir. Böylece Allahü Teala’ya dua edilirse istenen verilebilir, sıkıntılar giderilebilir. Ateşli çocuğa okunacak dua ile onun kısa sürede bu hastalıktan kurtulması mümkündür.

Anında Kabul Olan Mucize Dua yazımız da ilginizi çekebilir.

Ateş Düşürmek İçin Dua ve Esma

Şifayı alan da veren de Allahü Teala’dır. Dolayısıyla çocuğunuz hastalanmışsa duayı unutmamanız gerekir. Bunun için yukarıda verdiğimiz havale geçirmemesi için okunacak dua ve Esmaü’l Hüsna’ya ek olarak şu da okunabilir;

 1. Bismillahi turbetu ardina
 2. Ve rikatu ba’dina
 3. Yüşfe sakimuna
 4. Bi-izni rabbina

Bunların yanı sıra ateş için hangi esma okunmalı? İçin de bazı Esmaü’l Hüsna vardır. Bunlardan bazıları aşağıda olduğu gibidir;

 1. Es Semi
 2. El Cabbar
 3. El Bedi
 4. El Kavi
 5. Er Rezzak
 6. Celle Celaluhu
 7. Latif
 8. Ğani
 9. Rahim
 10. Er Rafi
 11. El Muteali
 12. Er Rauf
 13. En Nafi
 14. Er Reşid
 15. El Hadi
 16. Er Razık
 17. En Nur
 18. El Vahhab
 19. El MuğnibASİR
 20. El Hayy
 21. Es Sabur
 22. El Bari
 23. El Halik
 24. El Muheymin
 25. Ez Zahir
 26. El Hafid

Ateşli çocuğa okunacak dua için bu Esmaü’l Hüsna da edilmelidir. Bunlar sadece ateş için değil, farklı hastalıklarda da şifa verir. Dolayısıyla gerek çocuğunuz gerekse siz ya da sevdikleriniz bir hastalığa yakalanırsa edilebilir. Ateş Düşürmek İçin Dua okumak hiç şüphesiz en hayırlısıdır.

Ateş Düşüren Dua

Ateş düşüren dua nedir? Bu soru ebeveynlerin aklına sık sık gelir. Bunun için yukarıda verdiğimiz Esmaü’l Hüsna ve duaların dışında da seçenekler vardır. Bunlardan bir tanesi de aşağıda olduğu gibidir;

 1. Ezhibil- beşe
 2. Rabben’nasi eşfi ve enteş’şafi
 3. La şifae illa şifauke
 4. Şifaen la yugadiru sekame

Ateşli çocuğa okunacak dualar kapsamında giren tüm dua ve esmalar bebeklere, çocuklara okunabilir. Bunlar sadece ateşe değil, farklı sağlık sorunlarına yönelik de edilebilir. Ancak dualardan önce eğer gusül abdesti yoksa öncelikle alınması tavsiye edilir. Ardından da normal bir şekilde abdest alınmalıdır. Havale geçirmemesi için okunacak dua temiz ve ihlaslı bir şekilde edilirse, Allah’ın izniyle kabul edilir.

Havale Geçirmemesi İçin Okunacak Dua

Allah’u Teala’nın her bir kelamı ayrı fayda sağlamaktadır. Havale geçirmemesi için okunacak dua ne olursa olsun mutlaka fayda sağlar. 3 İhlas Suresi, 1 Fatiha Suresi okuyup çocuğun üzerine üflemek de havale geçirmemesinde etkili olabilir. Fakat Hz. Muhammed SAV’ın da dediği gibi önce tedbirinizi alıp hastaneye götürmeli ve gerisini Allah’a bırakmalısınız.