Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Arnold Schwarzenegger, İklim Krizi Yardımı İçin Almanya’da Gözaltına Alındı

Dünya çapında ünlü oyuncu Arnold Schwarzenegger, iklim krizi yardımı için düzenlenen bir etkinlikte satışa çıkarılacak olan lüks saatinin değerini beyan etmediği gerekçesiyle Münih Havalimanı’nda gözaltına alındı. Alman gümrük memurları, Schwarzenegger’a 35 bin euro ceza kesti.

Arnold Schwarzenegger, İklim Krizi Yardımı İçin Almanya’da Gözaltına Alındı

Dönemin Kaliforniya Valisi ve Avusturya ile ABD vatandaşı olan ünlü oyuncu Arnold Schwarzenegger, iklim krizi yardımı amacıyla müzayede satışı planlanan 26 bin euro değerindeki saatinin beyanını yapmamış olması sebebiyle Münih Havalimanı’nda gözaltına alındı.

Schwarzenegger’a 35 Bin Euro Cezası Kesildi

Almanya’ya yardım galası için giden Schwarzenegger, lüks saatinin beyan edilmemesi nedeniyle gümrük memurları tarafından etkinlikte alıkonuldu. Saatin markasının beyan edilmemesi üzerine vergi kanunlarına aykırı bir durum ortaya çıktı. Münih Merkez Gümrük Dairesi Sözcüsü, “Saatin ithal edilmiş olması nedeniyle beyan edilmesi gerekiyordu. Vergi kanununa aykırı hareket ettiği için cezai işlem başlattık” dedi. Vergi memurları, aktörden saatin değeri olan 26.000 euro için 5.000 euro para cezası ve 4.000 euro vergi olmak üzere toplam 35.000 euro tahsil etti.

Ödeme İşlemi ve Serbest Bırakılma

Schwarzenegger, tahsis edilen cezayı kredi kartı ile ödemek istedi; ancak yasa gereği en az yarısının nakit alınması şartıyla talebi reddedildi. Oyuncu, yetkililerle birlikte bankaya giderek ödeme işlemini gerçekleştirdi ve ardından serbest bırakıldı.

Yaşanan olay sonrasında Bild gazetesine konuşan Schwarzenegger, “Almanya’nın yaşadığı sorun da bu. Artık ağaçlar için odunu göremiyorlar” ifadelerini kullandı. Ayrıca oyuncu, saatini yardım amaçlı bağışladığını belirtmesine rağmen, memurların bu beyanı dikkate almadıklarını dile getirdi.