Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ankara’da Hareketli Kulisler: İstanbul Adayı Belli Oluyor mu?

AK Parti’nin İstanbul ve Ankara adayları hala merak konusu. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya mı olacak, yoksa sürpriz bir isim mi ortaya çıkacak?

Ankara’da Hareketli Kulisler: İstanbul Adayı Belli Oluyor mu?

2024 Mart ayında gerçekleşecek yerel seçimler öncesinde, AK Parti içerisindeki hareketlilik dikkat çekiyor. İddialara göre, İstanbul adayının büyük bir olasılıkla İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya olacağı konuşulurken, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 5 Ocak’taki açıklamasında Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın isminin sürpriz bir şekilde gündeme gelebileceği öğrenildi.

Adaylar Yakında Belli Olacak mı?

31 Mart 2024’te gerçekleşecek olan Mahalli İdareler Seçimleri için süreç başlamış durumda ancak AK Parti’nin İstanbul ve Ankara adaylarının kim olacağı hala belirsizliğini koruyor.

“Türkiye’de Gerçek Belediyecilik AK Parti’de” sloganıyla seçmene hitap edecek olan AK Parti’de, İstanbul ve Ankara adaylarının 7 ya da 15 Ocak tarihlerinde açıklanması beklenirken, parti içindeki kulisler hareketliliğini koruyor.

İddialar ve Kesinleşen İsimler

Gazeteci İsmail Saymaz’ın iddiasına göre, AK Parti’nin Ankara adayı olarak Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok’un kesinleştiği belirtiliyor.

İstanbul’da ise İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın yüzde 70, Fatih Belediye Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın ise yüzde 30 şanslı olduğu ifade ediliyor. Ancak Saymaz’a göre, Yerlikaya’nın adaylık konusunda tereddütleri bulunduğunu belirtiyor.

Diğer İsimlere Şans Verilmiyor

Eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya ise şans verilmediği belirtiliyor.

Saymaz’ın aktardığına göre, Yerlikaya’nın İstanbul’la bağlarının olmaması ve Konyalı olmasının bir dezavantaj olduğu, bu nedenle son dakikada Ergün Turan’ın adının gündeme gelebileceği ifade ediliyor.