DOLAR 19,0708 0.22%
EURO 20,5027 -0.67%
ALTIN 1.222,080,19
BITCOIN 5367391,59%
İstanbul
13°

AZ BULUTLU

16:40

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Anında Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023

Anında Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023

ABONE OL
11 Şubat 2023 16:40
Anında Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2023 yılında sicili bozuk olana kredi veren bankalar listesine bu sayfadan ulaşabilir, kötü sicile kredi alabilirsiniz.

Günümüz şartlarına bakacak olursak bir çok banka KKB sistemini kullanarak kredi başvurularını değerlendirmektedir. Sicili kötü olanların başvuruları genellikle reddedilse de, sicili bozuk olana kredi veren bankalar da kredi vermeye devam etmekedir. Durum böyle olunca, sicilin kötü olmasıyla beraber hangi bankaların ihtiyaç kredisi verdiklerini araştırdık. Ayrıca sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar da bulunmuyor değil. Bu şu demek oluyor, kredi notunuz kötü seviyede olsa bile bazı bankaların sundukları şartları değerlendirerek anında onaylı kredinizi çekebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Aşağıda yer alan bankalar kredi notu düşüklere kredi vermektedir. Kredi notunuz kötü olsa bile bu bankalara ek gelir göstererek kredi çekebilirsiniz. Üstelik yukarıda saydığımız 6 banka da diğer bankalara göre çok uygun faiz oranları ve 36 aya varan vadelerde kredi imkanı sunmaktadır. Siz de bu bankalara kredi başvurusu yaparak anında onaylı kredilerden faydalanabilir, acil nakit ihtiyaçlarınızı hemen karşılayabilirsiniz. Bankalar kredi başvurusu sonrasında ön onay gelirse, ek belgeler talep edebilir ve ön başvuru kabul edilse bile bankadaki işlemler sonrasında başvuru reddedilme ihtimali vardır. Genellikle kredi başvuruları sonrasında kişilerin gelir belgesi, ek gelir belgesi gibi belgeler talep ediliyor. Gerek görüldüğü durumlarda ise kredi notu düşük olanlardan kefil yada ipotek istenebilmektedir. İpotekten kastımız ise üzerinize kayıtlı olan bir ev, arsa yada arazi gibi taşınmazlarınızı kredi çekmeye karşılık bankaya ipotek sunmaktır. Fakat bu şartları tamamlasanız bile kredi çekmek için üst limitin çoğu bankada 80.000 TL olduğunu da aklınızdan çıkarmayın. Daha yüksek miktarlı kredi kullanmak isteyen kişilerin sunacakları teminat da ona göre yüksek bedelli olması gerekmektedir. İşte güncel sicili bozuk olana kredi veren bankalar:

 • Akbank
 • QNB Finansbank
 • Fibabanka
 • Yapı Kredi
 • Garanti BBVA
 • ING Bank
 • Odeabank
 • Albaraka Türk
 • Vakıfbank
 • Halkbank
 • Ziraat Bankası
BankaBelge talebiKredi üst limiti
 
ING Bank
 
İstemiyor
 
30.000 TL
 
Denizbank
 
İsteyebilir
 
30.000 TL
 
Garanti Bankası
 
İsteyebilir
 
20.000 TL
 
Hsbc
 
İstemiyor
 
50.000 TL
 
QNB Finansbank
 
İsteyebilir
 
50.000 TL
 
Akbank
 
İsteyebilir
 
20.000 TL


Gelirinizin yetersiz görülmesi durumunda ise banka sizden ek gelir yada kefil talep edebilir. Siz de bu tür imkanlardan yararlanarak sicili bozuk olanlara kredi veren bankalardan hemen kredinizi çekebilirsiniz. Bir bankadan kredi kullanabilmek için kredi notunuzun en az 1400 ve üzerinde olma şartı vardır ancak bu bir zorunluluk değildir. Krediyi verip vermemek bankanın insiyatifine kalmş bir durumdur. Siz de kredi notu kötü olanlara kredi veren bankalara başvuru yaparak, kredi notuna bakmadan kredinizi çekebilirsiniz. Eğer kredi notunuzun düşüklüğünden dolayı kredi alamıyorsanız bir diğer yöntem kredi notunuzu arttırmak ve sonrasında kredi başvurusu yaparak kolay kredi kullanmaktır. Bu da şu şekilde olabilmektedir:

“Kredi notunuzu arttırabilmek için bir bankada hesabınızın ve kredi kartınızın olması gerekir. Sadece banka hesabı da yeterli olabilmektedir. Bu hesabınızı internet bankacılığına açtırarak sonrasında ise internet bankacılığından otomatik fatura ödeme talimatı verin, altın hesabından altın alıp satın. E-vadeli hesaba para yatırın ve döviz alım-satımını internet bankacılığı üzerinden yapın. Hesabınızı ne kadar hareketli tutar ve işlemlerinizi arttırrsanız, o kadar kısa sürede kredi notunuzu da arttırmış olursunuz.”


800 900 Puana Kredi Veren Bankalar
800 veya 900 kredi notuna kredi veren bankalar arasında yukarıda saydığımız bankalar bulunmaktadır. Findeks kuruluşu tarafından tüm bankaların hizmetine açılan Kredi Notu ile 0 puan ile 1900 arasında bir puana tüm banak müşterileri sahiptir. Daha önce banka müşterisi olmayanlar ise sistemde sıfır puan olarak gözükmektedir. 0 ile 699 arasındaki puan en riskli grup olarak değerlendirilir. 700 ile 1499 arasındaki puanlama ise orta risk grubudur ve puanlama yukarı çıktıkça risk azalar, banka notu yüksek olan kişilere daha kolay güvenir. Bankalar birer ticaret merkezleri olduğundan dolayı verdikleri kredilerin geri ödenmesini isterler. Böyle olunca kredi notu sistemi bankalar için büyük önem taşımaktadır. Kredi başvurularında onaylanan başvuruların çoğunluğu 1400 üzerindeki “iyi” seviyede olan kişilerdir. Diğer kısım ise 800 puana kredi veren bankalardan olabilir, bu bankaların kredi verme şartları arasında ek gelir, kefil yada ipotek olmaktadır. Ayrıca bankaya blokeli kredi kullanarak kredi notu kolaylıkla ve hızlı yoldan yükselebilir. İş Bankası, Akbank, TEB, Vakıfbank gibi bankalar 800 900 puana kredi vermektedir. Bu bankalardan kredi kullanabilmeniz için (800 puana) maaşınızın asgari ücret üzerinde olma şartı ve geçmiş ödemelerinizin temiz olması gerekmektedir. Ayrıca şunu da belirtelim avukatlık olanlara ve yasal takipte olanlara hiçbir banka kredi vermek istemez fakat, avukatlık olan kişilerin borç transfer kredisi ile borçlarınızı temizlemesi mümkündür.

“YAPILANDIRMA SÜRESİ 1 AY UZATILDI”

Devletimizin çıkardığı geçici sicil yasasıyla beraber 2020 yılının sonuna kadar kredi borçlarını yapılandırma başvurusu yapan kişilerin sicillleri “temiz” olarak gözükecektir. Bu kanunun 31 Ocak 2021 tarihine kadar uzatılmasına karar verilerek Resmi Gazete’de 7256 sayılı kanun olarak yayımlandı. Yapılandırmayı Aralık ayı sonuna kadar yaptıysanız, 2021 yılında da kredi başvurusu yaptığınızda bozuk sicilinizin dikkate alınmayacağı kanundaki ilgili maddede açık şekilde belirtilmektedir. Yapılandırma başvurusu için bankanızın şubesine gitmeniz ve kredi borcunuzu yapılandırmak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Müşteri temsilcisi kredinin yeniden yapılandırırken gerekli şartları size belirtecek ve yeniden yapılandırma için başvuruyu alacaktır. Borcunu yapılandırma yapan kişilere özellikle Garanti Bankası, İş Bankası, QNB Finansbank gibi bankalar daha kolay olarak kredi başvurularını onaylamaktadır. 26.03.2020 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan7256 Sayılı Kanun’un 48/2. “Geçici Maddesinde”belirtildiği üzere, kredi taksit ödemesi 24 Mart 2020 tarihinden önce olup; kullanılan kredinini anapara, faizlerinin ödemelerini aksatan gerçek ve tüzel kişiler 31.12.2020 yani bu yılın sonuna kadar kredinin tamamını kapatması veya yeniden yapılandırılması ile birlikte, yeni yapılacak kredi başvurularında bozuk sicil dikkate alınmaz. Kanun açık şekilde belirtmiştir ki bu yıl sonuna kadar borcunu yapılandıran kişilerin bankalara olan borçlarını yapılandırması halinde eğer kredi limiti yeterli ise yeni kredi başvurularında bozuk sicil dikkate alınmayacaktır. 

Sicili Bozuk Olana Kredi Çıkartılır” Reklamlarına Dikkat

Son zamanlarda dolandırıcıların en büyük hedefi haline gelen sicili bozuk olanlara kredi çıkartılır gibi reklamlar internet üzerinden de artmış durumda. Bu kişilerle iletişime geçtiğimizde dolandırıcı olduklarını net şekilde anlayabiliyoruz. Bu kişiler bankalarda tanıdıkları olduklarını ve sicili bozuk olsa bile kişinin kara listeden çıkmaları için sisteme sızdıklarını iddia etmektedirler. Ancak günümüzde böyle bir şey kesinlikle mümkün değildir. Sizleri buradan uyarıyoruz; Sicili bozuk olanlara kredi verilir diye sizlerden teminat adı altında para isteyen, dosya masrafı adı altında belli bir ücret isteyen kişilere para yollamayınız. Bu sayfanın altında da pek çok dolandırıcı numarasını paylaşmak istemektedir, tabi ki biz buna izin vermiyoruz.

Kara listede olanlara kredi imkanı tanıyan bankalar

Pek çok kişi kara listeye girmesinden dolayı hiçbir bankadan kredi çekememektedir. Bu durumda yapılması gereken tek şey “sicil affını” beklemektir. Geçtiğimiz yıl aralık ayında gelen sicil affı başvurusunun tarihi malesef geçmiştir, sicil affı belli dönemlerde hükümet tarafından çıkarılmaktadır ve yasa niteliği taşımaktadır. Sicil affı tarihlerini takip ederek siz de Akbank, Garanti, İNG, Yapı Kredi gibi kara listeye kredi veren bankalara kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Sicili bozuk olanlara ipotekli kredi

Geçtiğimiz yıllarda bankalarda en çok tercih edilen krediler arasında yer alan ipotekli kredilere artık sicili bozuk olan kişiler de başvuru yapmak istemektedir. Fakat, ipoteğinizin olması kredi başvurusunun “kesin onaylanması” anlamı taşımamaktadır. Yani, taşınmazınızı bankaya ipotek ettirerek kredi alabilmeniz mümkündür ancak siciliniz çok kötü durumdaysa, kredi notunuz düşük seviyedeyse ve aylık düzenli bir geliriniz yoksa kredi başvurunuz büyük olasılıkla reddedilecektir. Bu durumda yapmanız gereken tek şey kredi notunuzu arttırma yöntemlerini uygulamak ve sicilinizi düzeltecek çalışmalar gerçekleştirmektir.

Sicili bozuk olan kişilerin en sık başvurduğu yöntem olan kara listeye kredi, bir çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Bilindiği gibi kara liste tüm bankaların ortak sistemleri tarafından kullanılmaktadır. Bir kişi kara listeye girmişse, en az 2 kefil veya teminat olmadan hiçbir bankadan kredi çekemez. Eğer üzerinize kayıtlı bir ev, arsa, araba gibi ürünler varsa bunu bankaya teminat göstererek ihtiyaç kredisi çekebilir ve kredi sicilinizi düzeltebilirsiniz. Kara listeden çıkmanın bir diğer yolu blokeli kredi çekmektir. Belli bir miktarda paranızı bankaya yayırarak bloke ettirerek karşılığında kara listede olsanız bile kredi çekebilir, sicilinizin düzelmesini bu kredi sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Kara listeye direkt kredi verilemez. En az 2 kefil veya teminat göstererek kredi çekebilirsiniz. Ayrıca belli bir miktarda paranızı bankaya yatırıp bloke ettirerek blokeli kredi çekebilmeniz de mümkündür. Eğer daha önce ödenmeyen ve halen ödemediğiniz bir bankaya kredi veya kredi kartı borcunuz varsa, hiçbir finans kurumunda kefil, teminat veya ipoteğiniz bile olsa kredi alamazsınız. Kara listeden kurtulmak için düzenli olarak ödeme yapmalı, ödemelerinizi bitirmelisiniz. 

Bir çok kişi acil para lazım diye bankaların kapısını çalıyor ancak bankalar krediyi her zaman onaylamayabiliyor. Böyle olunca senetle para veren yerler devreye girmektedir, bunun yanı sıra faturalı hat üzerine kredi almak da son zamanlarda artış gösterdi. Kredi puanınızı yükselterek tüm bankalardan kolaylıkla kredi alabilmeniz mümkündür. Bunun yanı sıra bazı bankalar kara listede olanlara kredi verdiğini iddia etmektedir ancak bu yanlış bir bilgidir. Bir kişinin kredi yada kredi kartı borcunu ödememesi sonrasında bankanın borçlu kişiyi avukata vermesiyle beraber kişi kara listeye girer. Kara listede bulunan bir kişi 5 yıl boyunca sicili kötü olarak kabul edilir ve hiçbir banka kurumu bu kişiye kolay kolay kredi vermez. Ancak yukarıda dediğimiz gibi sicili kötü olanlara kredi veren bankalar kredi vermeye devam etmektedir, ancak bazı şartları isteyerek kredi başvurusu yapan kişilerin kredilerini onaylıyorlar.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.