Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Altının Gram Fiyatı 1.974 Lirada: Piyasalar Nasıl Etkileniyor?

Altın fiyatlarındaki yükseliş devam ederken, jeopolitik riskler ve ABD’den gelecek veriler piyasaların odağında. Fed’in toplantı tutanakları ve istihdam raporu beklentileri şekillendirecek.

Altının Gram Fiyatı 1.974 Lirada: Piyasalar Nasıl Etkileniyor?

Altının gram fiyatı, bugüne yükselişle başlayarak 1.974 lira seviyesinde işlem görüyor. Aynı dakikalarda çeyrek altın 3 bin 310 lira, cumhuriyet altını ise 13 bin 490 liradan alıcı buluyor.

Altın Fiyatlarındaki Değişimler: Neler Oluyor?

Dolar kurundaki artışın etkisiyle dün değer kazanan altının gram fiyatı, günü yüzde 0,28’lik bir artışla 1.968 liradan tamamlamıştı. Yeni güne de değer kazancıyla başlayan altının gram fiyatı, saat 11.20 itibarıyla yüzde 0,3 artarak 1.974 lira seviyesinde bulunuyor.

Çeyrek ve Cumhuriyet Altını Değerleri

Aynı dakikalarda çeyrek altın 3 bin 310 liradan, cumhuriyet altını ise 13 bin 490 liradan satılıyor. Altının ons fiyatı ise şu sıralarda yüzde 0,2 değer kazancıyla 2 bin 60 dolar seviyesinde dengelenmiş durumda.

Fed Gündemde: Piyasalar Ne Bekliyor?

Analistler, Orta Doğu’daki jeopolitik risklerin emtia fiyatları üzerinde etkili olduğunu belirtiyorlar. Artan risk algısının güvenli liman varlıklara olan talebi artırdığına dikkat çekiliyor. ABD’de açıklanacak veriler ve Fed’in toplantı tutanakları ise yatırımcıların odak noktasında.

Analistler, Fed’in gelecek politikalarına yönelik ipuçları verebilecek toplantı tutanaklarının önemini vurguluyorlar. Ayrıca, haftanın son işlem gününde ABD’de açıklanacak istihdam raporu ve JOLTS açık iş sayısı verilerinin piyasalar açısından büyük öneme sahip olduğunu belirtiyorlar.

Ons Altın İçin Teknik Seviyeler

Günün geri kalanında veri gündeminin sakin olduğunu ifade eden analistler, teknik açıdan altının ons fiyatında 2 bin 80 ve 2 bin 100 dolar seviyelerinin direnç, 2 bin 50 ve 2 bin 30 dolar seviyelerinin destek konumunda olduğunu aktarıyorlar.