Ana Sayfa Arama Galeri Video
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sürpriz” Çıkışı Gündemi Karıştırdı

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kim Olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sürpriz” Çıkışı Gündemi Karıştırdı

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayının belirlenmesi öncesinde yaşanan belirsizlikler, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sürpriz” açıklamasıyla doruk noktasına ulaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yarın Açıklayacak

AK Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı yarın Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak törenle kamuoyuna duyurulacak. Siyasi kulisler, eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un favori olduğunu belirtirken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Sürpriz olabilir” açıklaması Selçuk Bayraktar ismini de gündeme getirdi.

Hedef 2019’un Rövanşını Almak

Erdoğan, yeni yılın başından itibaren partisinin İstanbul ve Ankara dahil olmak üzere belediye başkan adaylarını belirleme sürecine yoğunlaştı. AK Parti, MHP ile 30 büyükşehir ve 29 ilde ittifak yapacak ve özellikle İstanbul için 2019’daki seçimlerdeki kaybın rövanşını almak istiyor.

AK Parti’nin İBB Adayı Kim Olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Sürpriz’ Çıkışı Gündemi Karıştırdı

Murat Kurum Favori Görünüyor

Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi’nde yapılan aday belirleme komisyonu toplantısı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlarken, İstanbul adayının 7 Ocak Pazar günü, Ankara adayının ise 15 Ocak Pazartesi günü açıklanacağını ifade etti. Bu açıklamanın ardından eski Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum’un İstanbul adayı olarak belirleneceği konuşulmaya başlandı.

AK Parti’nin İBB Adayı Kim Olacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Sürpriz’ Çıkışı Gündemi Karıştırdı

Erdoğan’ın Ters Köşe Yapması Mümkün mü?

Erdoğan, aday belirleme komisyonu öncesinde yaptığı açıklamada, “Yapacağımız açıklamalar tamamen sürpriz olacaktır” diyerek dikkatleri üzerine çekti. Bazı çevreler, Erdoğan’ın “Sürpriz” dediği ismin Selçuk Bayraktar olabileceği ihtimalini değerlendiriyor.

İlçe Belediye Başkanları da Gündemde

AK Parti içerisinde, İstanbul adaylığı için Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan gibi ilçe belediye başkanlarının isimleri de konuşuluyor.