2021 Nissan X-Trail Otomobil İncelemesi

2021 Nissan X-Trail modeli tanıtımı için firma geri sayıma başladı. Birkaç yıldır Nissan markası SUV modelleri üzerinde çalışmaya devam etmektedir. Nissan Juke modeli için çalışmalar yapan Japon merkezli firma gelecek yıl içinde 2021 Nissan X-Trail modelini sevenlerinin beğenisine sunacaktır. Yeni modeli kamuflajlı olarak testlere tabi tutan Nissan, yeni X-Trail modeli hakkında adeta ince eleyip sık dokuyor. Nissan X-Trail 2000’li yıllarda görücüye çıkartılan bu araç, T30 koduna sahip kasası ile ilk defa sektöre ayak basmıştı. Nissan 7 yıl içerisinde bu modeli geliştirip T31 isimli kasayı ortaya çıkarmıştı. Türkiye’de bu kasaya sahip olan birçok kullanıcı görmüştük. 2013 yılında ise piyasaya sürülen Nissan X-Trail modelinin T32 kasası o yıllarda gönülleri derinden etkilemişti. Bu modelin yeri birçok araba severe göre çok ayrıdır. Ekonomik motor yapısına sahip olan bu aracın da süresi yıllar içerisinde dolmak üzeredir. Firma bunu fark edip 2021 Nissan X-Trail modelini üretme kararı almıştır. Bu model üzerinde çalışmalara uzun süredir devam etmektedir.

2021 Nissan X-Trail Modelinde Bizleri Neler Bekliyor?

Test sürüşlerine başlayan X-Trail’ın ön planda olan en belirgin özelliği V formuna sahip ızgara sistemi olmasıdır. Dikkatleri üstüne çeken bir diğer özelliği ise gündüz sürüş ledlerine sahip olması ve far grubunun ızgara bölümünü dik bir şekilde kesmesidir. Aracın güncel tasarımında uzaklaşmayıp yeni modelinde de bu tasarıma sahip olması beklenmektedir. Bunun yanında çift katmana sahip farları ile yeni konsepti dikkatleri üzerine çekmiştir. İç kabinde ise kahverengi kullanılarak iç döşemeler oldukça dikkat çekmektedir. Döşemelerin deri olması ve kahverengi dikişlere sahip olması 2021 Nissan X-Trail’ı üst seviyelere çıkarmıştır.
İç tarafta bulunan multimedya ekranıyla ve dijital göstergeleri ile arabanın iç kabini tamamlanmaktadır. Ön bilgilere göre aracın multimedya ekranı Apple markasına ait akıllı telefonlar ile uyum sağlayacağı söylenmektedir. Yenilenen tasarımı ile Nissan X-Trail önümüzde aylar içerisinde tanıtımlarına başlayıp 2021’de araç severler ile buluşması bekleniyor. Türkiye’ye 2021 yılından önce gelmeyeceğini ise belirtebiliriz.

Yorum yapın